Sākums > Ziņas > Oficiālās ziņas
Oficiālā informācija

Joomla! Nostāja Licenzes Jautājumos

E-pasts: Drukāt

 Joomla.orgPedejā laikā ir bijušas izvērstas sarunas starp Joomla! un tās lietotājiem, par pareizu GNU GPL licenzes izmanotšanu. Joomla! ir pieejama kā GNU GPL licenzēta programma, kas īsuma nozīmē, ka tā ir bez maksas programma, tās kodu var mainīt, un izplatīt tālāk, kā GNU GPL licenzētu programmu. GNU GLP licenzē ir vairākas nianses, kas risina jautājumu, par maksas kodējuma izmatošanu GPL programmās, bet smalkāk mēs šo jautājumu neizskatīsim. Plašāku informāciju par GPL licenzi var iegūt dodoties uz oficiālo vietni:  http://www.gnu.org/licenses/gpl.html

15 Junijā joomla.org publicēja rakstu, kurā oficiali tika paziņots, ka Joomla! pieturēsies pie GNU GPL licenses un prasīs, lai tie kas veido Joomla papildinajumus, dara to pašu.  Tas nozīmē ka papildinājumiem kas balstās jeb izmanto Joomla kodu jābūt pieejamiem ne tikai bez maksas, bet arī pašu Joomla kodu ir iazliegts izmainit pret licenzes noteikumiem. Joomlas veidotāji lūdz lietotāju atbalstu un ziņot, ja atklājiet GPL licenzes parkapumus.

"A kas man pa daļu, mani tas neskar!". Iespējams, ka tas tevi neskar tiešā veidā , bet netieši mēs visi esam saitīti. Rokamies tik dziļāk .... Lasiet tālāk ....

 

Jaunā Joomla! 1.5 Beta 2 versija, jeb Revolūcija ar Red Barchetta

E-pasts: Drukāt

attēls5. Maijā iznāca Joomlas 1.5 Otrā Beta versija, kurai tika piešķirts nosaukums: "Red Barchetta". Publicētā Otrā Beta versija, tiek uzskatīta kā nopietns solis pretī ilgi gaidītajai 1.5, Sabilajai versijai. Šīs otrās Beta versijas izstrādē, vairāk tika pievērsta uzmanība Atvērtā koda Satura vadībai. Tika palielināts Stura Pārvaldes darbības ātrums, pilnībā pārstrādāts 1.5 versijas kodols, pievienota internacionalizācija, FTP , jaunās paaudzes Framework un API programmu atbalsts. Kā arī tika realizēts Joomlas veidņu veidotāju sapnis, izcils elastīgums, Vietnes dizaina izveidē.

 

Visi tiek laipni aicināti ņemt dalību, Joomla! 1.5 Beta2 versijas testēšanā. Jo Jūsu aktīvā iesaistīšanās, veicinās gan tās kvalitatīvāku izstrādi, gan arī drīzāku stabilās versijas publicēšanu. Priekš Oficiālajiem Joomla 1.5 Beta versijas testētājiem, tika izveidotas speciālas reklāmkarogu pogas.

 

 

Joomla 100 tūkstoši

E-pasts: Drukāt

Joomlai 100. 000 lietotāju

Tas ir oficiāli noticis - Joomlai ir lielākais pasaulē Atvērtā Koda CMS centrēts foums. Pats fakts ka foruma registrēto (un apstiprināto) lietotāju daudzums ir sasniezis 100 tūkstošus ievieto Joomla starp interneta lielākiem forumiem.

Tas ka esam sasnieguši šos 100 000-šus pārāda Atvērtā Koda spēka avotu tanī ka daudzi lietotāji dalās savās zināšanās un pieredzē ar citiem. Šis spēks ir kā projekta mugurkauls, kas manifestē nobriedušu "eko-sistēmu" kas ir spējīga pati sevi uzturēt, tūkstošiem palīdzētgribošu roku un prātu.

 

 

Statistika:

  • Katru dienu vidēji 172 jauni lietotāji piereģistrējas forums.joomla.org
  • 765 000 atbildes
  • Ikdienā vairāk kā 1200 atbildes
Rakstu pilnībā var izlasīt joomla.org portālā.

 

Joomla Forge pāriet uz JoomlaCode.org

E-pasts: Drukāt

ImageJoomlaCode.org portāls uzņem jaunu ātrumu

15 Martā tika atklāts jaunais gForges portāls - JoomlaCode.org. Latvijas Joomla projekts ir atrodams šeit: http://joomlacode.org/gf/project/joomla_latvian/

Jaunais braucamais ir pie jusu durvīm braukšanas gatavībā un tas ir lielāks un spēcīgāks kā iepriekš. Mēs (Joomla) ticam ka jaunais portāls nodrošinās vislabākos apstākļus projektu attīstīšanai vairāku iemeslu dēļ, un galvenais ir ka viņš spēs uzturēt lielo lietošanas slodzi.

Visiem projektu administrātoriem ir nepieciešams uzreiz reģistrēties, un atjaunot visas lejuplādes saitnes savās  Papildinajumu direktorijās.

 

Pārtulkota Joomla 1.5 beta instalācija

E-pasts: Drukāt
Image

Svinīgi vēlos paziņot, ka Latvijas Joomla komandas veiksmīgas  sadarbības rezultātā ir pārtulkota Joomla 1.5 beta insatlācija. Tagad iespējams uzinstalēt šo lielisko porgrammu, kas gan vēl ir izstrādes stadijā, arī dzimtajā valodā. Tulkojums pievienots Joomla glabātuvei un nākamajā versijā būs pieejams lietotājiem. Ja kāds grib to pārbaudīt jau agrāk, tad tulkojums ir ielādējams no Latvijas komandas glabātuves.

Tulkojumā vainojamie Zuze un Lemings. Gribētos teikt, ka tas ir "mazs solis cilvēkam bet milzīgs lēciens cilvēcei", kā teica reiz kāda slavena persona. Darāmā mums ir daudz, bet esam apņēmības pilni to turpināt tulkojot Joomla 1.5 saskarni un adminstrācijas paneli. Atgādināšu, ka ikviens mums var palīdzēt mūsu darbā .

L.

 
<< Sākums < Iepriekšējā 1 2 3 4 5 Nākamā > Beigas >>

Lapa 4 no 5

Pieslēgties